SRČEKA I PTICE

Objavljeno : 8. velj 2021.

SRČEKA I PTICE

Kako je stiglo ljepše vrijeme u svakodnevnim šetnjama djeca su primijetila cvrkut ptica. Vođene dječjim interesima krenuli smo proučavati ptice.

Putem dijafilma pričali smo priče „Razbojnik sa žutom pjegom“  te „ Miffi na snijegu“. To je djeci bio posebni doživljaj pa smo nekoliko dana pričali i djeci poznate priče. U samom prepričavanju djeca su sama nastavljala priču kako su se slike izmjenjivale. Kroz didaktični materijal spajali su kućice za ptice po bojama od dva dijela, razvrstavala pom-pone po bojama. Također smo napravili i sliko priču „ Pismo za Bodu“. Uz sliko priče djeca uvježbavaju govor, maštu kreiraju početak i kraj priče na sebi primjeren način.

Srčeka vole glazbu i ples te su ubrzo usvojili pokretnu igru s pjevanjem „Skače vrabac po polju“.

U tjelesnim aktivnostima napravili smo poligon za hodanje po raznim teksturama baš kao i ptice.

U likovnim aktivnostima napravili smo kućice za ptice te ptičice ukrasili šarenim perjem. Svojim radovima smo ukrasili sobu što djecu posebno veseli.

Med. sestra: Mirjana Horvat

Odgojiteljica: Sabine Stanešić