SRČEKA U NOVOJ PEDAGOŠKOJ GODINI

Objavljeno : 20. ruj 2021.

SRČEKA U NOVOJ PEDAGOŠKOJ GODINI

Srčeka su preseljena u novi prostor vrtića. Stari prostor smo prepustili „novim bebama“ u jaslicama. Skupina je dobro prihvatila promjene te su sa zanimanjem i čuđenjem upustili u istraživanje novog prostora, novih poticaja, igračaka i novonastalih centara aktivnosti. U Srčeka su stigle dvije nove djevojčice i jedan dječak. Sve smo srdačno dočekali i pokazali im prostor i igračke, kako bi se što prije prilagodili i uključili u igre s djecom. U novoj sobi djeca su istraživala što se nalazi u pojedinim centrima aktivnosti. Istražili smo nove sprave u vrtićkom dijelu igrališta. Igra na „brodu“ djeci je najzanimljivija što je doprinijelo razvoju pokretljivosti i spretnosti pri kretanju u složenim vještinama. Zajedničkim idejama i snagama svakoga dana nadopunjujemo sobu novim materijalima za igru , igrama i poticajima te uređujemo centre aktivnosti. Dane provodimo pjevajući, plesući, pričajući priče, manipulirajući stolnim igrama te osmišljavanjem vlastitih. Jako se veselimo daljnjem boravku u novoj sobi i novim izazovima koji nam stižu.

Odgojiteljica Sabine i med. sestra Mirjana