SRETAN BOŽIĆ ŽELE VAM ZVJEZDICE!

Objavljeno : 20. pro 2022.

SRETAN BOŽIĆ ŽELE VAM ZVJEZDICE!

Odbrojavanje do najradosnijeg dana u godini bliži se kraju, a Zvjezdice ga s nestrpljenjem očekuju!

Priprema za slavlje Isusovog dolaska na svijet u skupini Zvjezdice traje posljednjih nekoliko tjedana. Djeca su se marljivim radom, praćenim radosnim božićnim pjesmama pripremala za nadolazeći nam blagdan. Upoznavali su božićne običaje svoga zavičaja, usvajali tekstove i melodije božićnih pjesama koje su kasnije, kad su u potpunosti usvojili tekstove pjesama, popratili glazbenim instrumentima poput zvečaka i bubnjeva. Uz navedene glazbene aktivnosti, tjelesne aktivnosti u dvorani, raznovrsne igre u stolno-manipulativnom centru te likovne aktivnosti koje su rezultirale ukrasima na božićnoj jelki u hodniku vrtića, djeca su poticala svoj cjelokupni razvoj, a najveći je naglasak bio na razvoju fine motorike šake, razvoju koordinacije i preciznosti u baratanju predmetima, razvoju empatije, pozitivnih stavova i emocionalnih stanja prema društvenoj okolini te razvoju glazbenog pamćenja.

Zvjezdice vam od svega srca žele sretne i blagoslovljene blagdane te Vam šalju važnu poruku: darujte radost, mir i ljubav!

Odgojiteljice: Elizabeta i Ivana