STIGLO NAM JE LJETO

Objavljeno : 13. srp 2020.

STIGLO NAM JE LJETO

U skupinu „Kockice“ napokon je stiglo ljeto. Djeca iz naše skupine upoznala su se sa morskim životinjama prema kojima su planirane aktivnosti. Tako smo temperama oslikavali morsko dno i hobotnice i ljepili ribice. Svakodnevno smo imali mogućnost igrati se didaktičkim materijalom na temu ribica. Čitali smo i listali slikovnice „Riba duginih boja“, „More“ i motivacijske slike za pričanje priča. Pecali smo ribice s štapovima na magnetić te ih razvrstavali po boji.  Radili smo i eksperiment s vodom, gdje su djeca spoznala da postoji slatka i slana voda. Putem tih aktivnosti utjecali smo na razvoj koordinacije i preciznosti, na razvoj fine motorike, razvili smo odnos prema okolini, odnosno pozitivne stavove prema morskim životinjama, eksperimentom smo utjecali na razvoj percepcije okusa, odnosno stjecanje iskustva kušanjem slatke i slane vode (šećera i soli) te se upoznali sa novim riječima.

Odgojiteljice: Danijela i Martina