STIGLO NAM JE PROLJEĆE

Objavljeno : 12. tra 2022.

STIGLO NAM JE PROLJEĆE

Dolaskom proljeća, procvalo nam je i razno cvijeće te su se „Žirafice“ uputile na upoznavanje cvijeća i uočavanje boja. Pošto je vrijeme bilo lijepo, odgojiteljice su po prvi puta sa „Žiraficama“ odlučile otići u šetnju. Djeca su pokazala veliku zainteresiranost i veselje tijekom šetnje. Šetajući okolicom vrtića primijetili smo livadu na kojoj se nalazi razno cvijeće. Kako bi djeca mogla razvijati vizualnu, taktilnu i mirisnu percepciju odlučili smo s djecom ubrati razno cvijeće s livade te s njima razgovarati o tome. Pomoću raznih slikovnica razgovarali smo o cvijeću i bogatili njihov rječnik. Uz poznatu pjesmu „Visibaba mala“ započeli smo i svoju likovnu aktivnost. Djeca su tijekom prvoga dana pomoću zelene tempere i spužvice obojila svoj papir koji je na kraju predstavljao livadu, a drugi dan su na tu livadu lijepili visibabe. Kod druge likovne aktivnosti djeca su pomoću narančaste tempere i kista crtala cvijet. Djeca su tako razvijala finu motoriku i preciznost pokreta. Zatim su pomoću raznih igara umetali i razmišljali gdje što pripada. Tražili su parove cvjetića i leptira. Umetali su cvijeće u podloške. Ubacivali su loptice u kutiju na kojoj su nacrtani cvjetići. Svatko je za sebe pronašao ono što ga zanima. Našu sobu i prozore ukrasili smo s motivima proljeća.

Odgojiteljice: Lucija i Danijela

 

 

Skip to content