„ŠTO NAM JE POTREBNO ZA ŽIVOT “- SKUPINA „JAGODICE“

Objavljeno : 30. tra 2021.

„ŠTO NAM JE POTREBNO ZA ŽIVOT “- SKUPINA „JAGODICE“

Da bi mogli živjeti i normalno funkcionirati našem organizmu tj. tijelu potreban je zrak, voda, hrana, kretanje te san. Ovaj tjedan posvetili smo se aktivnostima kojima smo htjele kod djece potaknuti brigu o sebi, svojem tijelu i higijeni kako bi bili što zdraviji. Cilj nam je bio da djeca održavaju zdrave navike koje uključuju uravnoteženu i zdravu prehranu, redovitu tjelesnu aktivnost te dovoljno sna. Tako smo tjedan započeli temom ZRAK koja je uključivala vježbe disanja, natjecateljsku igru „Zadrži dah!“ i pokuse balonom. Filtracijom VODE djeca su saznala kako od prljave vode možemo dobiti čistu te kroz enciklopedije saznali njezina svojstva i kako ju očuvati jer znamo da vode svaki dan na svijetu ima sve manje. Kolaž tehnikom izrađivali smo piramidu prehrane te saznali koja je to zdrava, a koja nezdrava HRANA i ujedno ponovili razliku između voća i povrća. Naša posijana paprika je dovoljno narasla pa smo ju presadili i svako dijete je odnijelo kući da ju njeguje i brine o njoj. Raznim POKRETNIM  igrama i pjesmama s pokretima („Plesne stolice“, „Idemo u lov na vuka“, „Noć-dan“, „Glava-ramena-koljena“) kod djece smo razvijale cjelokupnu motoriku. Za kraj tjedna saznali smo koliko je odmor i SAN bitan za naš organizam te smo cijeli dan slušali umirujuću glazbu i uspavanke. Kolaž tehnikom izrezivali smo zvijezde i mjesec od kojih je nastalo noćno nebo. Povodom dana planeta Zemlje odgojiteljice dramske skupine vrtića djecu su oduševile poučnom i zanimljivom predstavom „Prljavići u Čistogradu“.

Odgojiteljice: Ana i Valentina