ŠTO RADE SRČEKA

Objavljeno : 18. sij 2021.

ŠTO RADE SRČEKA

U razvoju djeteta jasličke dobi bitno je osigurati aktivnosti u kojima će dijete odmah vidjeti rezultat svog djelovanja. Aktivnosti djece u jasličkoj dobi se brzo izmjenjuju kao i njihova dinamika (mirne i tihe do pokretnih i glasnih). Djeca su uvijek uz odgojitelja što nam pruža međusobnu komunikaciju, izražavanje mišljenja i dolazak do rješenja. Kroz jednostavne umetaljke proučavali smo boje te ih imenovali i klasificirali prema predlošku. Najinteresantnije je djeci bilo pisati flomasterima po podlošku PIŠI- BRIŠI. Razvoj motorike šake potiče se već od jasličke dobi jer je djeci potrebno dugo vremena da je usavrše. Svakodnevno čitamo slikovnice i proučavamo koje životinje žive na sjeveru. Palo je i malo snijega kojeg smo zatim unijeli u sobu, a djeca su ga  odmah počela istraživati i njime manipulirati. Većina djece je odmah zaključila da je snijeg hladan. Na kraju smo pogledali animirani film „Kako je pao snijeg“.

Odgojiteljica Sabine i med. sestra Mirjana