ŠUMSKE ŽIVOTINJE

Objavljeno : 9. stu 2021.

ŠUMSKE ŽIVOTINJE

Didaktička igra ,,Kućice tko u tebi stanuje “ upoznala je djecu sa šumskim životinjama i njihovim staništima. Tako smo upoznali ježa, medu, vjevericu, lisicu, jelena, divlju svinju… i njihove kuće. Saznali  smo da medo ima brlog , lisica logu, vjeverica da živi u duplji, a mnoge životinje još žive u šumi.  Pogledali smo i film o šumskim životinjama. Uz pomoć roditelja nabavili smo i mnoge životinje koje su obogatile dječju simboličku  igru. Sami smo i izrađivali razne životinje od neoblikovanog materijala, domaćeg plastelina. Brojali smo koliko imamo raznih životinja, opisivali njihove oblike i boje. Vježbali smo i kroz tjelesne aktivnosti njihov hod, šuljanje, spavali i disali kao medo. Raznovrsnim aktivnostima vježbali smo grafomotoriku i finu motoriku kod djece. Čitali smo ,,Priče iz šume“, ,,Vjevericu“ ,.. Priče o vuku, medi, zecu…Pjevali smo i plesali uz pjesme ,, Šuma pjeva “, “Vjeverica hitronoga“, ,,Jež“ , ,,Medo Brundo “.

Uz štapne lutke oživili smo i dramatizirali pročitane priče. Tako su djeca malim improvizacijama i situacijama bogatila govor i igru. Kroz enciklopedije smo saznali i da ljudi brinu o životinjama u šumi. Oni životinje hrane kada je zima. Nose im kukuruz, zob, ječam, sijeno i ostavljaju u hranilice.

Sve te nove spoznaje djeci obogaćuju igru i njihov sadržaj.

Odgojiteljice : Marina i Iva