ŠUMSKE ŽIVOTINJE U KIKIĆIMA

Objavljeno : 18. stu 2019.

ŠUMSKE ŽIVOTINJE U KIKIĆIMA

Tko o šumskim životinjama zna najviše? Naravno- LOVCI. Tako smo i mi u goste pozvali lovca, tatu Seleša (Katjin tata). On je djeci donio slike šumskih životinja i hranu s kojom se životinje hrane zimi (zob, pšenicu, jabuke, mandarine, banane). Razgovarao je s djecom o šumskim životinjama- njihovim karakteristikama, imenovao mladunčad, objasnio razlike između jelena, objasnio tko se i kako brine o životinjama zimi (lovci), koje životinje žive u našim šumama,a koje spavaju zimski san. Pokazao je djeci dalekozor  koji je i ostavio u skupini. Došao je u lovačkoj odori što je djeci bilo jako zanimljivo (naravno, bez puške), a šešir su svi željeli probati. Katja je bila jako ponosna što je njezin tata došao. Nakon novih spoznaja o šumskim životinjama djeca su se poigrala  i sama gradila nastambe za životinje u građevnom centru. Kroz razne igre potvrdili smo stečena znanja. Zadovoljni smo što se roditelji odazivaju pozivu u grupu i svojim znanjima obogaćuju  dječja znanja. Puno hvala tati Selešu.

Odgojiteljice: Marina i Ana