Sveti Nikola u „Jagodicama“

Objavljeno : 23. pro 2020.

Sveti Nikola u „Jagodicama“

Početkom mjeseca prosinca djeca naše skupine željno su iščekivala dolazak Sv. Nikole. Trudili su se biti dobri te pomagali jedni drugima kako bi Sv. Nikola što više nagradio njihov trud. Svakodnevno smo razgovarali o željama i poklonima koje bi htjeli dobiti od Sv. Nikole. Gledanjem dokumentarnih filmova i pričanjem prigodnih priča i legendi saznali smo sve o životu ovog sveca. Ponuđenim raznovrsnim igrama na temu Sv. Nikole djeca su razvijala preciznost pokreta, finu motoriku kao i razvoj pamćenja. Djeca su se jako veselila radeći štap Sv. Nikole tehnikom kolaž, a najviše ih je obradovala izrada čizmice koju su oslikavali temperom. Igrali smo igru „Vreća Sv. Nikole“ kojom su djeca razvijala taktilnu percepciju te svakodnevno slušali poznate nikolinjske pjesme i  usvojili melodiju i tekst „Sveti Niko“. Bili smo jako dobri jer nam krampus nije došao!

Odgojiteljice: Ana i Valentina