SVI SMO MI RAZLIČITI, ALI JEDNAKO VRIJEDNI

Objavljeno : 16. stu 2021.

SVI SMO MI RAZLIČITI, ALI JEDNAKO VRIJEDNI

Leptirići su 16. studenog obilježili Međunarodni dan tolerancije. Tijekom cijelog tjedna djeca su sudjelovala u različitim aktivnostima na temu različitosti i tolerancije. Čitali smo različite slikovnice: Šarene priče, Elmer, Slon kojega nisu slušale noge, Vuk koji je želio biti super junak, Tako je lijepo što smo različiti, Kućica u Ježevu, Ružno pače, Jan Vjetroviti…Provodili smo razne likovne aktivnosti (Svijet je lopta šarena, duga…) te puno razgovarali (U čemu sam ja najbolji, poseban, drugačiji) Igrali smo igru Krug dobre volje (primanje i davanje komplimenata jedni drugima), Prekrivene oči, Slijepi miš, Zavezane noge i sl. Temu smo zaokružili družeći se korisnicima udruge „Mali princ“ . Kroz provedene aktivnosti djeca su razvijala empatiju, toleranciju te pozitivnu sliku o sebi.

Odgojiteljice: Ljiljana i Maja