Svibanj – mjesec zaštite od požara

Objavljeno : 30. svi 2019.

Svibanj – mjesec zaštite od požara

Povodom obilježavanja mjeseca zaštite od požara, djeca skupine Zvončići su se kroz mnogobrojne aktivnosti upoznala sa zanimanjem vatrogasca, kao i sa opremom koju vatrogasci koriste u svom radu. Tu se u najboljem obliku pokazala suradnja roditelja i vrtića. Među našim roditeljima imamo mamu koja je po zanimanju vatrogaskinja. Ona nam je posudila pravu vatrogasnu opremu (kacige, rukavice, mlaznice, crijeva…), koja je djeci bila najbolji poticaj za učenje kroz igru. Također nam je organizirala izlet Vatrogasnoj jedinici CPS – Molve povodom Dana otvorenih vrata. Tamo su djeca upoznala vatrogasce, njihovu opremu i vidjeli kako se gasi požar. Imali su priliku ući u vatrogasno vozilo i isprobati vatrogasna odijela. Nakon razgledavanja vozila i opreme, animatori su priredili zabavan program oslikavanja lica, skakanja na napuhancima, izrađivanja životinja od balona i na kraju zanimljive pokuse “Šašavog znanstvenika”. Prepuni dojmova, vratili smo se u naš vrtić, te još jednom zahvaljujemo mami Ani D. na pomoći pri realizaciji naših aktivnosti i organizaciji nezaboravnog izleta.

Odgojiteljice: Ana i Žaklina