Tematski roditeljski sastanak

Objavljeno : 27. sij. 2019.

Tema roditeljskog sastanka bila je „Temeljne psihološke potrebe i problemi djece u dobi od jedne do dvije godine“. Prilikom predstavljanja bilo je interesantno čuti kako su roditelji naglašavali što ih veseli kod djeteta i zaključili da imaju vrlo slične trenutke koji ih vesele (npr. spavanje cijele noći). Svi roditelji dobili su tekst o potrebama djece u drugoj godini te su se mogli aktivno uključivati u raspravu. Roditelji su se vrlo aktivno uključili u raspravu o tome što djetetu treba te na koji način zadovoljavamo njihove potrebe. Znademo li svaki puta prepoznati potrebu i razlikovati je od dječje želje. Što nas najviše muči? Kako biti dosljedan? Nakon toga smo primjerima ukazale roditeljima što mi očekujemo od njih (slušanje djece). Za kraj smo odigrali igru koja ih je sve dobro nasmijala i dala im povod da razmisle kako oni slušaju.

Odgojiteljica  Danijela i med.sr. Branka