TIKA- TIKA SAT

Objavljeno : 25. tra 2022.

TIKA- TIKA SAT

Cilj aktivnosti bio je da djecu upoznamo s radom sata, njegovim dijelovima i korištenjem te ulogom u ljudskom životu. Uz pomoć roditelja sakupili smo različite vrste satova: budilice, ručne satove, džepne, zidne, mehaničke, digitalne i pješčane satove te tako opremili istraživački centar. Djeca su se uspješno likovno izražavala (crtali su sat ugljenom, radili su ručne i zidne satove od kolaža i moosgumi papira, izrezivali zupčanike…). Svoja znanja o satovima proširili su i kroz različite slikovnice (Koliko je sati?, Sva djeca svijeta znaju koliko je sati, Tika-taka moj dan u vrtiću…). Igrali smo razne pokretne igre na temu sata uz poštivanje svih pravila, odradili glazbene aktivnosti, zaigrali kviz o znanju na sat. Tijekom svih aktivnosti djeca su stjecala vrijedna iskustva vezana za sat koja će im itekako koristiti u budućnosti.

Odgojiteljice: Ljiljana i Maja