TJEDAN ZDRAVLJA U ZEBRICAMA

Objavljeno : 12. tra 2021.

TJEDAN ZDRAVLJA U ZEBRICAMA

Kao i druge odgojne skupine, i Zebrice su se priključile obilježavanju Tjedna zdravlja u vrtiću. Važno je od najranije dobi djeci ukazati na važnost zdrave prehrane, higijene i tjelesnog vježbanja za zdravlje.

Aktivnosti smo započeli u utorak temom  tjelesne aktivnosti –Uskočimo U Utorak. U zajedničkom prostoru napravili smo poligon koji su djeca morala svladavati. Postavljenim zadacima željeli smo utjecati na razvoj koordinacije i ravnoteže pri pokretima i kretanju.

Srijeda je bio glavni dan obilježavanja – Svjetski dan zdravlja te smo se bavili pravilnom prehranom uz slogan Super-Zdrava Srijeda. Vodeći se interesima djece za slikovnicama, odlučili smo proširiti njihovu spoznaju o voću i povrću. Ujedno smo i kuhali zdrav obrok.

U četvrtak smo spoznali da voda ima izuzetnu važnost za zdravlje i prevenciju bolesti – Čuvajmo Čistu Vodu U Četvrtak. Pjevajući  pjesmu ˝Peri ruke˝ razvijali smo glazbeno pamćenje te sposobnost doživljavanja i izražavanja glazbe.

Odgojiteljice: Senka i Simona