U posjeti gradskoj knjižnici

Objavljeno : 20. velj 2024.

U posjeti gradskoj knjižnici

“Točkice” su po prvi puta posjetile dječji odjel gradske knjižnice gdje nas je ugodno ugostila gospođa Katarina. Za dobrodošlicu nas je sve lijepo pozdravila i smjestila nas za stolove. Kada su se sva djeca smjestila upoznala se s njima i započela razgovor o ljubavi. Upitala ih je koga oni vole, a svako dijete je imalo drugačiji odgovor i obrazloženje. Najčešći odgovor bili su “mama, tata, brat i seka”, ali su se tu našli i odgovori “baka, djed, vuk…”.

Priču koju smo čuli zvala se je “Zagrli me nježno”, te su djeca s gospođom Katarinom prokomentirali priču i ono što su čuli u priči. Po odgovoru djece zaključili smo da su djeca shvatila priču i da su je pozorno slušali. Neka djeca su upotpunili odgovore koji su im poznati iz njihove svakodnevice poput: “prije spavanja je pio i čaj”. S obzirom na to da se u priči pojavio mišić djeca su nakon razgovora proveli likovnu aktivnost te su tehnikom lijepljenja napravili svojeg mišića i flomasterom nacrtala oči, uši, usta, nos. Djeca su nakon cijelog posjeta bili prepuni dojmova koje su stalno prepričavali i ponosno su nosili mišiće koje su izradili.

Ovim putem još se jednom zahvaljujemo gospođi Katarini na lijepom i kvalitetnom provedenom vremenu, bilo nam je super!

Odgojiteljice: Antonia i Paula