UPOZNAJMO NAŠ GRAD ĐURĐEVAC

Objavljeno : 17. ožu 2020.

UPOZNAJMO NAŠ GRAD ĐURĐEVAC

„Leptirići“ su ove pedagoške krenuli u malo duže šetnje našim gradom. Imali su puno pitanja o tome što se sve nalazi oko nas pa smo odlučile proširiti njihova saznanja. Izradile smo nove igre o našemu gradu (memory, slagalice) s kojima smo kod djece poticale razvoj koncentracije i pažnje. Razgovarali smo o važnim znamenitostima i posebnostima grada- utvrda Stari grad, crkva sv. Jurja, gradski park i trg, Đurđevački pijesci, vrtić, Hrvatska Sahara- mini zoo…te na taj način poticale razvoj govora i spoznaje. Djeca su spomenula i „Legendu o Picokima“ pa smo im kroz slikovnice i priče približile taj događaj. Fotografije Staroga grada, deva, crkve sv. Jurja potaknule su ih na likovno izražavanje (olovke, drvene bojice). Tokom tjedna sakupljale smo dječje izjave i sve pomno bilježile, te spremamo iznenađenje za Dan grada koji se obilježava u mjesecu travnju. Za kraj aktivnosti, odlučili smo posjetiti Hrvatsku Saharu- stanište deva i drugih životinja. To je bio pun pogodak jer su djeca uživala u promatranju, hranjenju i maženju životinja te smo odlučili da ćemo još koji puta posjetiti te prekrasne životinje.

Odgojiteljice: Ljiljana i Maja