USKRS U ZEBRICAMA

Objavljeno : 13. tra 2021.

USKRS U ZEBRICAMA

Uskrs u našoj skupini prošao je tradicionalno. Bojali smo pisanice i izrađivali koke od papira. Na taj način prenosili smo na djecu kulturno naslijeđe bojanja uskršnjih jaja, poticali kreativnost i razvijali osjećaj za estetski lijepo. Djeca su se veselila aktivnostima i vrlo rado su sudjelovala. Najviše ih je razveselila predstava “Uskršnji zeko”, koju je izvela dramska skupina našeg vrtića, odnosno odgojiteljice. Djeca nemaju priliku u posljednje vrijeme gledati predstave, tako da je ova kratka, ali zanimljiva predstava, izazvala pravo oduševljenje. Od zeke je svatko dobio čokoladno jaje koje su sa slašću pojeli. Također smo naučili pjesmice o zeki i pilićima. Kroz pjesmice djeca razvijaju sposobnost doživljavanja i izražavanja glazbe. Sve što smo pjevali uskladili smo s pokretom što je dodalo još čari i zabave pjesmici.

Odgojiteljice: Simona i Senka