VAŽNOSTI DRVEĆA

Objavljeno : 10. velj 2020.

VAŽNOSTI DRVEĆA

Ovom aktivnošću djecu se htjelo potaknuti na razmišljanje o važnostima drveća. Zašto je važno za prirodu, koja su njegova svojstva, što nam drvo daje. Također da razmišljaju o izgledu drveća, teksturi, veličini, kakvo je drvo kroz koje godišnje doba… Djeca su imala mogućnost isprobati razne materijale i poticaje. Tako su proučavali koru drveta i grančice kroz povećalo, gradili su svoje vlastito drvo, u kuhinji su spremali šumski ručak pomoću raznih plodova te sadila svoje vlastito drvo. U likovnom centru djeca su modelirala glinamolom drvo, ali i crtali ga tušem. U centru početnog čitanja i pisanja, djeca su pisala po brašnu nazive pojedinog drveta. Imali su priliku i ponoviti matematiku na zabavan način kroz igru. Kako svakodnevno odlazimo u šetnju, djeca su mogla proučavati drveće uživo, dodirnuti ga, probati njegovu teksturu, usporediti više drveća. Ovom aktivnošću željela se produbiti dječja svijest o važnosti prirode i svega što nam ona daje, ali i briga o njoj. Djeca su međusobno surađivala, dijelila, pomagala, izražavala mišljenja te su se međusobno poštivala.

Odgojiteljice: Iva i Helena