VESELI ŽIVOTINJSKI SVIJET U PANDICAMA

Objavljeno : 23. svi 2022.

VESELI ŽIVOTINJSKI SVIJET U PANDICAMA

U protekla dva tjedna bavili smo se, uvijek djeci interesantnom, temom životinja. Ponuđenim poticajima i aktivnostima upoznavali smo kućne ljubimce i domaće životinje. Razgovarali smo koje životinje imamo kod kuće i kako brinemo o njima. Kroz didaktičke igre uparivanja, razvrstavanja i pridruživanja imenovali smo životinje, komentirali njihov izgled i imitirali njihovo glasanje. Različitim likovnim tehnikama djeca su izrađivala i oslikavala životinje te time razvijali likovni senzibilitet, taktilnu i vizualnu percepciju, finu motoriku. Novim pjesmicama, razgledavanjem zvučnih slikovnica, slikopriča i fotografija životinja razvijali smo govorno stvaralaštvo i spoznaju. Motoričkom aktivnošću jahanja kartonskih konjića s preprekama djeca su uvježbavala prirodne oblike kretanja. Imali su priliku oponašati hod životinja te sudjelovati u pokretnoj igri bacanja kocke u kojoj su prepoznavali, imenovali i navodili kako se određena životinja glasa.

Medicinska sestra Branka i odgojiteljica Anamari