VOĆE

Objavljeno : 30. svi 2019.

VOĆE

Već od malih nogu učimo se o zdravoj hrani. Što smijemo jesti, a što ne. Što može biti ukusno iako tako ne izgleda. Voće je zdrava hrana, a osim hrane voće može poslužiti kao igra. Zvjezdice su se kroz brojne aktivnosti s voćem upoznale s njihovim izgledom, mirisom i okusom.

Pjesmica „Kruška, jabuka, šljiva“ je pjesmica koja djeci vrlo lako i brzo uđe u uho. Tako se i djeci iz skupine Zvjezdica svidjela. Ponavljali smo je iz dana u dan po nekoliko puta. Jeste li znali da kada prerežete voće po pola, ali s druge strane (kako inače ne režemo), možete pronaći mnogo malih zvjezdica?! Tako smo se i mi uputili u potragu za voćnim zvjezdicama.

Stolno-manipulativne igre koje smo igrali su: voće i sjena, nastavi niz voću, memory – voće i presjeci voća, slagalice, umetaljke, veće s rupicama. U likovnim aktivnostima isprobali smo dvije tehnike, a to su bojanjem drvenim i uljanim bojama po papiru unutar zadane linije i otiskivanje dlana kako bi nastala jagoda.

Kroz ove i brojne druge aktivnosti djeca su upoznala voće,a pritom se i zabavila.

Odgojiteljice Martina i Antonia