VODA U KAPLJICAMA

Objavljeno : 28. ruj 2021.

VODA U KAPLJICAMA

Kapljice, nova mješovita skupina Dječjeg vrtića Maslačak, pozitivno je reagirala na novi prostor, nove prijatelje i na nove odgojiteljice. Tako su se kapljice prvi tjedan boravka u vrtiću bavile temom vode. Naučili smo neke osnovne stvari o predmetima koji plutaju na vodi, a koji tonu te koji upijaju, a koji propuštaju vodu. Kapljicama se posebno svidjela dječja enciklopedija u kojoj smo proučavali biljke i životinje koje žive u i uz vodu. Tako smo i posjetili potok Čivićevac gdje smo promatrali biljni i životinjski svijet te popričali o zagađenju i očuvanju naših voda. Kako djeca vole vodu tako su im ovotjedne najdraže aktivnosti bile pranje posuđa iz naše kuhinje u obiteljskom centru. Osim pranja posuđa, djeca su uživala  u prelijevanju vode iz posuda raznih veličina i oblika, puhanju mjehurića od sapunice i pranju lutaka. Finu motoriku razvijali smo rezanjem škarama po ravnoj liniji, crtanjem kiše i oblaka po iscrtkanoj liniji, slikanjem kapljica kiše. Osim slikanja kapljica kiše, naše Kapljice bojale su kišobrane raznošenjem boje pomoću slamčice.

Odgojiteljice: Klara i Mia