VRLO GLADNA GUSJENICA

Objavljeno : 14. lip 2021.

VRLO GLADNA GUSJENICA

Za naša Srčeka pripremile smo priču koja je primjerena mlađoj djeci. Riječ je o edukativnoj priči „Vrlo gladna gusjenica“ u kojoj je na iznimno lijep način prikazana preobrazba gusjenice u leptira. Osim toga, u ovoj su se priči susreli s mnoštvom novih pojmova, naučili su nazive nekih namirnica, te brojiti od 1 do 5. Djecu smo uključile na čitanje priče za koju smo izradile interaktivnu slikovnicu. Tako su djeca aktivno sudjelovala u hranjenju gusjenice. S njima smo razgovarali o slikama, o novim riječima i pojmovima i postavljali pitanja. Uz slikovnicu smo pripremile niz drugih aktivnosti kroz koje su djeca razvijala pažnju i koncentraciju, logično zaključivanje i finu motoriku šake. Modelirali smo plastelinom, uparivali dijelove leptira, nizali gusjenicu na štap ,na uzicu, umetali pompone pincetom. Nije izostala ni fizička aktivnost u kojoj smo oponašali gusjenicu prolaskom kroz tunel kako bismo uvježbali strpljenje, čekanje na red i kretanje po pravilu.

Odgojiteljica Sabine i med. sestra Mirjana