ZAVRŠETAK PROJEKTA CVIJET

Objavljeno : 6. srp 2020.

ZAVRŠETAK PROJEKTA CVIJET

Provođenje projekta nastavili smo s igrama i aktivnostima na temu cvijeća. Uz različite stolne igre (memory, puzzle, poklapalice, pronađi dio koji nedostaje, logičke tablice, matematičke igre pridruživanja broja i simbola, nastavi niz, kartice piši-briši spoznajnog karaktera…) imenovali smo različito cvijeće i usvojili nazive dijelova cvijeta, razvijali koncentraciju i pažnju. Praktičnim i radnim aktivnostima, naučili smo posaditi cvijeće i brinuti o njemu i razvijali ekološku svijest.  U razgovoru, djeca su pričala i opisivala kakvo cvijeće imaju kod kuće i time razvijala svoj rječnik.  Nastavno na razgovor, rodila se ideja da svako dijete kod kuće, zajedno s roditeljima napravi plakat o najdražem cvijetu. Predviđeno vrijeme za izradu bilo je mjesec dana, no to se znatno produžilo zbog pandemije korona virusa i nedolazaka u vrtić. Nakon ponovnog okupljanja, djeca su donijela svoje uratke i prezentirala ih svojim prijateljima i tetama. Svaki javni nastup rezultirao je uspjehom, a postići uspjeh pred svojim prijateljima velika je stvar.  Djeca su pokazala želju, hrabrost i motiviranost da pričaju o svom plakatu iako im je koji puta nedostajalo znanje o tom cvijetu. Time smo postigli cilj projekta, a to su ljubav, briga i odgovorno ponašanje prema cvijeću.

Odgojiteljice: Martina i Ljiljana