ZDRAVO TIJELO, ZDRAV UM

Objavljeno : 10. svi 2021.

ZDRAVO TIJELO, ZDRAV UM

U ponedjeljak 26.4. s djecom smo odlučili prošetati do park šume ”Borik”. Djeca su se jako veselila našem malom izletu i pikniku u prirodi. Kada smo stigli u ”Borik” djeca su se prvo poigrala i rastrčala po ogromnim hrpama pijeska. Zaključili su da nije jednako lako trčati po travi ili po pijesku. U novoizgrađenom ”Amfiteatru” u šumi smo imali maleni piknik. Na kraju svega toga djeca su posjetila vanjski dio ”Hostela Borik”. Razgovorom smo djeci ukazali na važnost provođenja vremena na otvorenom i njegovu ulogu u zdravom načinu života. Putem raznih slagalica tijela, djeca su razvijala pojam o sebi, ponajviše o svojim dijelovima tijela. Od glinamola smo modelirali kosti te smo tako razvijali taktilnu percepciju različitih oblika i tekstura. Svakog jutra provodili smo kratku tjelovježbu kako bi se razbudili i prenijeli djeci poruku važnosti svakodnevne tjelovježbe. Poticali smo i razvoj vizualne percepcije, slušne percepcije, percepcije okusa, taktilne percepcije te percepcije mirisa putem igre ”Mojih 5 osjetila”. Dotakli smo se i nekih unutarnjih organa kao što su pluća. Pomoću vrećice i slamčica napravili smo model pluća na kojem smo gledali kako se pluća šire i opuštaju tijekom udaha i izdaha.

Odgojiteljice: Josipa i Iva