ZEČIĆI U PRIRODI

Objavljeno : 26. svi 2026.

ZEČIĆI U PRIRODI

Djeca iz skupine „Zečići“ provela su nezaboravan i poučan dan u prirodi na Kamenitovcu. U suradnji s Planinarskim društvom „Borik“ Đurđevac, koje su predstavljali Sanja Ivančan i članovi društva, djeca su imala priliku upoznati svijet planinarenja i saznati što je sve potrebno za siguran boravak u prirodi.

Iskoristivši lijepo vrijeme, organizirali smo obiteljski izlet tijekom kojeg smo prošli poučnu dječju stazu „Ježići“ dugu četiri i pol kilometra. Tijekom šetnje djeca su promatrala i istraživala kukce te učila kako pratiti smjer kretanja pomoću planinarskih markacija. Naša markacija bio je simpatični ježić koji je djecu uspješno vodio kroz cijelu stazu.

Na putu smo obišli i bivak te saznali da služi kao zaklon u slučaju lošeg vremena ili nemogućnosti nastavka hodanja. Kratki predah napravili smo kod „Medinog izvora“, gdje smo otkrili zanimljivost da izvor nije dobio ime po medvjedu, već po psu Medu.

Djeca su tijekom cijelog izleta pokazivala velik interes za istraživanje, promatranje prirode i kretanje, a svojom su izdržljivošću i dobrom kondicijom oduševila odrasle sudionike izleta.

Nakon završetka staze uslijedio je zajednički piknik. Djeca su imala priliku razgledati i isprobati opremu koju planinari koriste tijekom boravka i noćenja u prirodi, poput šatora, prostirki i vreća za spavanje. Planinari su nam pripremili i ukusan obrok, čime su dodatno upotpunili ovo vrijedno iskustvo.

Boravkom u prirodi djeca su razvijala finu i grubu motoriku, a kroz igre loptom i prirodnim materijalima poticala su suradnju, dijeljenje i maštovitost u simboličkoj igri.

Na zadovoljstvo djece, roditelja i odgojitelja, proveli smo prekrasan, sunčan i sadržajan dan ispunjen učenjem, druženjem i istraživanjem prirode.

Odgojiteljice: Dubravka i Lorena

 

 

Skip to content