ZIMA

Objavljeno : 18. sij 2021.

ZIMA

Dolaskom sve hladnijih dana, u Ježićima se probudio sve veći interes za istraživanjem snijega i leda. Započeli smo aktivnost prisjećanjem o trenutnom godišnjem dobu. Djeca su izrađivala plakat na temu: “Zima”, crtali su, pisali i rezali. Kroz aktivnost poticali smo dodatno predčitalačke vještine u kojima djeca svakodnevno vidljivo napreduju. Potaknuli smo i stjecanje iskustva o uzročno-posljedičnim vezama, radeći eksperimente s vodom, ledom i snijegom. Od samog promatranja pod mikroskopom ili povećalima, do crtanja ledom, bojanja snijega, te topivost leda i snijega šećerom i soli. Aktivnosti su djecu privukle i pretvorile ih i prave male istraživače, što ćete vidjeti kroz našu foto galeriju. Likovne aktivnosti svakodnevno sprovodimo i u njima najviše uživaju, a ujedno nam pomažu u osvješćivanju stečenih spoznaja. Temom ćemo se baviti i narednih dana, a sljedećom objavom pokazat ćemo što su naše marljive ručice radile.

Odgojiteljice: Tihana i Dubravka