Zimske radosti u Tigrićima

Objavljeno : 30. sij 2024.

Zimske radosti u Tigrićima

Zimsko vrijeme u jaslicama naši „Tigrići”  provode kroz razne aktivnosti vezane uz temu „Zima” . Djeca svakodnevno provode  razne stolno-manipulativne igre. Ovisno o interesu, djeca biraju igre te tako razvijaju različite vještine i sposobnosti: finu motoriku ruku, uočavaju problemske situacije koje rješavaju sistemom pokušaja i pogrešaka.  Kako vrijeme prolazi, „Tigrići”  pokazuju sve veći interes za pjesmu i ples te tako svakodnevno samostalno izvode nove plesne pokrete. Uz razne plošne lutke te mape sa slikama snjegovića potičemo razvoj rječnika – svakodnevnim  korištenjem  novih riječi vezanih uz predmete, pojave i radnje. Djeca su kroz likovne aktivnosti razvijala likovni senzibilitet za likovne materijale (pastele, drvene bojice, tempera, papiri). Djeca su imala priliku manipulirati snijegom  i ledenim kockama te uz to razvijati finu motoriku i taktilnu percepciju toplo-hladno.

Odgojiteljice: Ivana Lukunić, Mirjana Horvat