Zimske radosti u “Točkicama”

Objavljeno : 23. sij 2024.

Zimske radosti u “Točkicama”

Skupini “Točkice” u obradi teme tjedna  “zima” nedostajao je samo snijeg i za kraj tjedna vrijeme nas je odlučilo iznenaditi i za dobro jutro dočekao nas je  baš snijeg. Dan smo započeli u veselju uz pjesmu, ples i igru. Kako su “Točkice” jedva dočekale snijeg, znali smo da moramo iskoristiti dan i izaći uživati u zimskim radostima. Tako su djeca uz pomoć odgojiteljica obukla skafandere, kape,šalove i jakne, navukli su svoje tople rukavice i obuli svoje čizmice čime smo usavršavali životno-praktične aktivnosti. Svi zajedno krenuli smo na vrtićko igralište gdje je krenula prava zabava i prava zimska čarolija. Djeca su se počela grudati, trčati i bacati po snijegu, raditi anđele u snijegu, a timskim radom napravili smo snjegovića. Boravkom vani osim zabave ostvarujemo i mnoge druge dobrobiti za dijete. Tako samim boravkom na otvorenom ostvarujemo pozitivnu svijest o prirodi  i sredini u kojoj se nalaze. Djeca su kroz igru istraživala snijeg kao pojavu i time su sami dolazili do zaključaka što sve mogu sa snijegom. Uz sve navedene prednosti važno je naglasiti da je boravak na otvorenom važan i za dječji imunitet koji nam je od iznimne važnosti.

Odgojiteljice: Antonia i Paula