ZIMSKE RADOSTI U “ŽIRAFICAMA“

Objavljeno : 31. sij 2022.

ZIMSKE RADOSTI U “ŽIRAFICAMA“

Mjesec siječanj donio je nježne pahuljice i zimske radosti u našu skupinu. Bilo ih je malo, ali nama dobar poticaj da se pozabavimo temom zime, zimskih radosti i zimske odjeće. Kako bismo djeci što bolje dočarale zimske ugođaje, cijeli mjesec smo proveli u prigodnim aktivnostima. Ovisno o interesu, djeca su sama birala razne stolno-manipulativne igre te na taj način razvijali razne vještine i sposobnosti. Kako bi što više uživala u aktivnostima, djeca su trgala maramice koje su predstavljale snijeg te se posipavali s njima što im je bilo više nego zabavno. Radili smo i razne likovne aktivnosti: lijepljenje kolaža na zimsku kapu, izrada snijega pomoću bijele tempere i prstića na plavom papiru, lijepljenje naljepnica na rukavice i mnoge druge. Čitanjem raznih slikovnica bogatili smo jezično-govorni razvoj. Veselom i vedrom raspoloženju pridonijelo je i pjevanje zimskih pjesmica kao što su: „Padaj, padaj snježiću“, „Snjegović“, „Zeko i potočić“ i druge.

Odgojiteljice: Lucija i Danijela