ŽIVOT NA LEDU- ZAJEDNIČKE AKTIVNOSTI PČELICA I LEPTIRIĆA

Objavljeno : 17. velj 2020.

ŽIVOT NA LEDU- ZAJEDNIČKE AKTIVNOSTI PČELICA I LEPTIRIĆA

„Život na ledu“ je naziv našeg novog centra kojeg smo oformili u zajedničkom prostoru. Djeca iz odgojnih skupina Pčelice i Leptirići proučavala su dolaskom zime promjene u prirodi i provodili su razne aktivnosti istraživanja leda i snijega.
Vodeći se interesima djece odlučili smo proširiti njihove spoznaje o životinjskom svijetu (polarne životinje), drugačijim uvjetima života (život na niskim temperaturama tijekom cijele godine), dalekim krajevima (Sjeverni i Južni pol; Arktik i Antartik) i razvijati ekološku svijest kod djece. U zajedničkom prostoru napravili smo iglu od plastičnih boca koje su djeca sakupljala i donosila sa svojim roditeljima. Od kartonske kutije napravili smo zaleđeno jezero u kojem su djeca pecala ribe. Pripremili smo im razne igre za razvoj pažnje, koncentracije, logičko- matematičkih kompetencija, predčitalačkih vještina, grafomotorike i socijalnih vještina. Igrom u senzornoj kutiji djeca su poticala razvoj fine motorike, stvaralaštvo i istraživali su svojstva leda. Kroz enciklopedije, fotografije, video zapise i priče djeca su bogatila svoj rječnik i spoznaju o životu na najhladnijim točkama Zemlje.

Odgojiteljice: Renata, Dajana, Ljiljana i Maja