ZVJEZDICE NA FARMI

Objavljeno : 30. tra 2021.

ZVJEZDICE NA FARMI

Proteklih nekoliko dana, našu smo sobu dnevnog boravka pretvorili u malu farmu prepunu domaćih životinja i plodova zemlje. Zvjezdice su bile oduševljene uređenjem prostora, rekvizitima za igru i didaktičkim igrama kojima smo poticali njihov cjelokupni razvoj i širili dječju spoznaju o domaćim životinjama (kako one izgledaju, kako se glasaju, gdje stanuju, čime se hrane, kako se naziva njihova mladunčad). Raznovrsnim igrama u didaktičko-manipulativnom centru, slikovnicama u predčitalačkom centru te rekvizitima poput traktora, plodova zemlje, krave muzare i kokošinjca smo razvijali finu motoriku šake, složene senzorne vještine, razvijali pokretljivost i spretnost pri kretanju, zatim smo poticali donošenje samostalnih odluka, poticali međusobnu komunikaciju djece, razvijali vizualnu, slušnu i taktilnu percepciju, istraživali smo i uočavali odnose među životinjama, razvijali smo pozornost, pamćenje i govorne vještine. U likovnom smo centru svakodnevno izrađivali domaće životinje kojima smo ukrasili garderobu i kojima su se djeca često igrala na farmi.

Djeca su pokazala veliki interes i oduševljenje temom te u svakodnevnim šetnjama okolicom vrtića pogledom traže domaće životinje, a kad ih ugledaju, prepričavaju sve ono što smo im pričali i zajedno istraživali o njima.

Odgojiteljice: Elizabeta i Ivana