ZVJEZDICE PROUČAVAJU VODU

Objavljeno : 13. srp 2020.

ZVJEZDICE PROUČAVAJU VODU

U skupini „Zvjezdice”, nakon što su naučili temeljito oprati ruke vodom i sapunom, odlučili smo proučiti kakve sve vode postoje. Kroz razne fotografije, igre i pokuse proširivali smo našu spoznaju te naučili da postoje slatke i slane vode, umjetne i prirodne, velike i male. Čitali smo razne slikovnice te čak naučili pjesmicu o vodi. U likovnim aktivnostima djeca su dočarala svoje viđenje vode te jedne male kapi koja nikako nije uspjela ostati sama jer su djeca željela još slikati. Potaknuti time odlučili smo napraviti vodeno-morski kutić u našoj sobi. Djeca su najviše uživala u provođenju pokusa gdje su sami svojim osjetilima vida i okusa trebali odrediti kakva je voda – obična, slatka, slana, prljava ili čista. I dalje nastavljamo „plivati” u morskim vodama otkrivajući razne zanimljivosti te proučavajući morski svijet.

Odgojiteljice: Ivana i Elizabeta