ZVJEZDICE SIJU PŠENICU

Objavljeno : 30. pro 2018.

ZVJEZDICE SIJU PŠENICU

Božićna pšenica tradicionalno se sije 13. prosinca, na blagdan sv. Lucije, i najavljuje da su blagdani pred vratima. Tako smo i mi sadili našu pšenicu. Prvenstveno sadnja pšenice pretvorila se u istraživačku aktivnost gdje su djeca istraživala što sve mogu s pšenicom, zemljom i vodom.

Drugi pokušaj sadnje pšenice bio nam je uspješniji. Svako dijete stavilo je zemlju u svoju čašu, posadilo pšenicu. Aktivnost djeci bila je toliko zanimljiva da su na kraju aktivnosti djeca sadila zajedno pšenicu bez obzira čija je čaša.

Postoje razni običaji vezani uz sadnju pšenice. Jedan od važnijih je kakva će nam pšenica narasti do Božića, takva će biti i sljedeća godina. Prema našoj pšenici sljedeća godina biti će puna istraživanja, igre i uspješnih aktivnosti.

Odgojiteljice: Ivana i Antonia