ZVJEZDICE U MALOJ AUTOŠKOLI

Objavljeno : 21. ožu 2023.

ZVJEZDICE U MALOJ AUTOŠKOLI

U sklopu godine zdravog načina života i kretanja, skupina „Zvjezdice“ provela je svoj mini projekt „Mala autoškola“. Cilj projekta bio je potaknuti veću pokretljivost kod djece, kao i razvoj koordinacije te poštivanje pravila u prometu.

Za uvod u projekt proveli smo šetnju od škole do semafora, promatrajući i ponavljajući značenje prometnih znakova, što je sveukupno obuhvaćalo šetnju od 2,5 km. Sljedeći dan su djeca prema dogovoru u vrtić dovezla bicikle i romobile te su na prometnom poligonu pored Osnovne škole Đurđevac pokazali svoje vozačke sposobnosti, kao i praćenje te poštivanje prometnih znakova.

Djeca su mogla vidjeti kako je to sudjelovati u prometu dok samostalno moraju donositi odluke, brinuti se o prometnim pravilima, znakovima, kao i o ostalim sudionicima u prometu. „Zvjezdice“ su donijele zaključak kako nije lako sudjelovati samostalno u prometu bez roditelja te im je potrebno još vježbe do pravog sudjelovanja u prometu.

Odgojiteljice: Ivana i Elizabeta