ZVONČIĆI – MALI IZUMITELJI

Objavljeno : 9. pro 2019.

ZVONČIĆI – MALI IZUMITELJI

Svjetski dan izumitelja  obilježava  se 9. studenoga  na dan rođenja izumiteljice Hedy Lamarr koja je bila inovatorica u području bežičnih komunikacija, ali za života nikada nije dobila zahvalu za svoj izum bez kojega bi danas bio nemoguć WiFi. Na ovaj dan se prisjećamo najvećih svjetskih izumitelja koji su svojim inovativnim radom poboljšali naš svakodnevni ljudski život te ujedno potičemo mlade vizionare da i dalje nastave mijenjati svijet svojim izumima. Zato su i Zvončići, barem na neko vrijeme, bili pravi mali izumitelji. U suradnji sa svojim roditeljima, bakama i djedovima, sakupljali su razne stare satove, računala, televizore, radio prijemnike i ostale male kućanske aparate. Djeca su donosila od kuće alate pomoću kojih su rastavljali i proučavali unutrašnjost svih aparata te ih ponovno sastavljali. Posjetili smo i Strukovnu školu Đurđevac kako bi vidjeli auto na solarni pogon koji su izradili njihovi učenici pod mentorstvom profesora Mladena Paraga. Profesor Parag nam je objasnio sve o autu na solarni pogon – od same ideje do realizacije te nam je pokazao snimku utrke na kojoj je auto sudjelovao. Naši Zvončići su pokazali dosta veliko znanje o sunčevoj energiji pa postoji nada da će možda u budućnosti neko od njih postati poznati izumitelj.

Odgojiteljice: Ana P. i Žaklina