Zvončići zasvirali na glazbalima od prirodnih materijala

Objavljeno : 30. tra 2019.

Zvončići zasvirali na glazbalima od prirodnih materijala

Skupina Zvončići tokom ove pedagoške godine provodi niz aktivnosti u sklopu projekta “Tancaj, tancaj crni kos”. Jedna od aktivnosti je bila izrada glazbala od prirodnih materijala uz pomoć roditelja i uz stručno vodstvo profesora Dražena Štefana. Djeca su se rado zadržavala u glazbenom kutiću u igri tim instrumentima. Prateći interes djece došle smo na ideju da iskoristimo te instrumente i da stvarno zasviramo s njima. Imali smo veliku sreću da među našim roditeljima imamo profesoricu glazbe, mamu Kristinu Benko Markovica, koja nam je rado pomogla u izboru pjesme u kojoj možemo upotrijebiti naše instrumente. Također je dolazila u našu skupinu i pomagala nam u uvježbavanju sviranja. Zvončići su postajali sve bolji i bolji i nastao je pravi mali orkestar. Dobili smo priliku nastupiti na svečanosti povodom Dana otvorenih vrata Dječjeg vrtića Maslačak, te smo našom izvedbom pjesme “Žir se žiri” oduševili sve prisutne.

Odgojiteljice: Ana i Žaklina