Aktivnosti tokom tjedna u vrtiću

Objavljeno : 24. ožu 2020.

Aktivnosti tokom tjedna u vrtiću

Iako bez puno djece u odgojnim skupinama u vrtiću je organiziran rad tj.dežurstvo na način da se osigura prihvat djece u slučajevima kad su oba roditelja zaposlena i ne postoji druga mogućnost zbrinjavanja djece.

Odgojiteljice, stručni kadar i tehničko osoblje prošli tjedan imali su mnoštvo posla, od dezinficiranja igračaka, prostora, razmještanja kutića prema potrebi do uređenja soba dnevnog boravka i međuprostora garderoba za ponovni dolazak djece u skupine. Eko-grupa uredila je vrt i vanjski prostor igrališta, posadili su cvijeće i bilje te izradili letvice s nazivima gdje se što od bilja nalazi. Estetska grupa počela je s izradom drvenih ptičica za nadolazeći proljetni period, ukrasila vrtić proljetnim aplikacijama. Sljedećih dana uređivale su se sprave na igralištu dječjeg vrtića. Sve sprave iznova su obojane i  uređene, žive boje isprepliću se po cijelom igralištu. Svaka skupina uređivala je i terasu ispred sobe dnevnog boravka, jer ćemo po povratku više vremena boraviti upravo vani na terasama i igralištu. Osim uređenja vrtića izrađivale su se i didaktičke igre svako za svoju skupinu, te pripremali materijale za ponovni rad. Vrijedne ruke odgojiteljica krenule su i sa šivanjem zaštitnih maskica kako bi se dodatno svi zaštitili. No, nadajmo se da će one što skorije naći mjesto u nekoj od ladica načeg vrtića, a sve to biti dio priče iza koje su, unatoč svim ovim nedaćama, isticali se briga o najmlađima, svih djelatnika.

Skip to content