Bezmesni dan u ožujku

Objavljeno : 18. ožu 2021.

Bezmesni dan u ožujku

Odgojna skupina “Kikići” zajedno s odgojiteljicama Marinom i Anom su osmislili plakati za današnji bezmesni dan. Ovaj puta je glavna namirnica bio mak. Doručak su započeli s čajem od jabuke i namazom od tune na kruhu sa sjemenkama. Ručak je sadržavao juhu koja je bila obilan izvor vitamina puna povrća uz dodatak žitarica, a glavno jelo koje je pripremljeno s makom bile su krpice i njoki. Djeca mak prepoznaju kao posip na pecivu ili u kolaču. Mak je zastupljen u gotovo svim kuhinjama svijeta. Mnogi i ne znaju koliko ima ljekovitih svojstava. Bogat je omega 3 masnim kiselinama koje podižu imunitet i čuvaju organizam od bolesti. Sjeme maka je bogato nezasićenim masnim kiselinama, ugljikohidratima i biljnim proteinima te vitaminima grupe B. Djeci se svidio okus maka, a nama što smo uspjeli predstaviti najmlađima pomalo zaboravljeno jelo naših starih.

 

Vaša Blaženka

Skip to content