DAN KUHARA U NAŠEM VRTIĆU

Objavljeno : 21. ožu 2020.

DAN KUHARA U NAŠEM VRTIĆU

Dječji vrtić “Maslačak” je obilježio “Dan kuhara”. Glavna kuharica je predstavila djeci odgojne skupine “Žabice” zanimanje kuhar. Tako im je pripremila kuharske kape koje su si sami oslikali na vrlo maštoviti način. Ispričala im je kako kuhari uče kuhati, gdje idu u školu, kako nastaju nova jela i tko im daje imena te odgovorila na brojna zanimljiva pitanja koja su djeca postavljala. Kao pravi profesionalci zajedno su zamijesili s glavnom kuharicom tijesto za medenjake te ih zajedno napravili i pratili kako se peku. S nestrpljenjem su čekali da probaju mirisne kolačiće. Zanimala ih je kuhinja, kako se pere suđe, gdje se pere povrće i voće, čuvaju namirnice, a najviše su ih se dojmili veliki lonci. Glavnoj kuharici su napravili čestitku, te na najljepši način uljepšali i uveličali “Dan kuhara”.

 

Skip to content