Dan logopeda u vrtiću

Objavljeno : 29. velj 2016.

Dan logopeda u vrtiću

Dječji vrtić Maslačak ove godine je organizirao obilježavanje Europskog dana logopedije u ponedjeljak 7.03.2016. Svake se godine taj dan posvećuje određenoj problematici s područja jezično-govorno-glasovne komunikacije i poremećaja kojom se bave logopedi.

Organiziran je Dan otvorenih vrata logopeda gdje su roditelji sa djecom koja ne pohađaju vrtić mogla doći na procjenu jezično-govornog statusa, a u 17:00 sati u prostorijama vrtića organizirano je predavanje za odgojitelje, roditelje i sve one koji se bave odgojem djece. Tema ovogodišnjeg Europskog dana logopedije u našem vrtiću je bila: Predčitalačke i predmatematičke vještine u obiteljskom okruženju.

Logopedica Antonija Vranić je na predavanju istaknula važnost ranih interakcija i komunikacije djece s okolinom. Sudionici predavanja odgojitelji i roditelji savjetovani su kako kroz igru poticati vještine potrebne za savladavanje čitanja, pisanja i matematike u školi.

Skip to content