DANI KRUHA I PREDSTAVA “JUHA OD BUNDEVE”

Objavljeno : 26. lis 2022.

DANI KRUHA I PREDSTAVA “JUHA OD BUNDEVE”

Nakon stanovite pauze uslijed epidemije uzrokovane Covidom 19, u srijedu, 26. listopada Dječji vrtić Maslačak obilježio je Dane plodova zemlje, odnosno Dane kruha. Od samog jutra pristizala su djeca sa pekarskim proizvodima koje su marljivo ispekli sa svojim roditeljima i na tome im veliko hvala. Bilo je tu jako ukusnih i zanimljivih proizvoda: kiflica, peciva u obliku ježića, praščića i pužića, kruščića, pletenica, kolača od bundeve i još mnogih drugi. U posjet nam je došao i svećenik koji je blagoslovio plodove zemlje. Cilj je bio približiti djeci blagovanje kruha i dio tradicijskih običaja ovog kraja.

Dramska skupina Dječjeg vrtića Maslačak pripremila je prigodnu predstavu za sve mališane vrtića. Predstavu ”Juha od bundeve” pratili su sa velikim zanimanjem i oduševljenjem.

Veliko hvala svima!

 

 

 

 

 

 

Skip to content