DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Objavljeno : 11. lis 2023.

DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

S prvim danima jeseni polja, voćnjaci i vinogradi daruju nam raznovrsne plodove. Plodovi jeseni su oduvijek bili simbol rodnosti i bogatstva godine na izmaku, oni su bili nagrada trudu, radu i brizi. Svake godine početkom listopada  u našem dječjem vrtiću obilježavamo Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Ove godine to smo obilježili posebno svečano, uz bogate jesenske dekoracije od voćnih, povrtnih i plodova žitarica, te kruh i krušne proizvode koje su uz pomoć roditelja, baka i djedova ispekli naši vrijedni polaznici. Našu jesensku svečanost uveličao je i velečasni Tomislav Leskovar koji je blagoslovio plodove koje smo prikupili uz zahvalu prigodnom molitvom. Program obilježavanja „Dana kruha“ svojim su recitacijama, pjesmom i plesom obogatila djeca odgojnih skupina „Srčeka“ i „Lavići“ na čemu im posebno zahvaljujemo!

Posebna zahvala svim roditeljima, bakama i djedovima na trudu i volji u izradi pekarskih i krušnih proizvoda.

 

 

Skip to content