Dan otvorenih vrata u Dječjem vrtiću ”Maslačak”

Objavljeno : 18. tra 2024.

Dan otvorenih vrata u Dječjem vrtiću ”Maslačak”

Dječji vrtić “Maslačak” je u sklopu Dana grada Đurđevca održao Dan otvorenih vrata. Svi zainteresirani su mogli razgledati prostor Dječjeg vrtića Maslačak i prisustvovati programu sa brojnim pripremljenim aktivnostima.

Program je započeo u utorak, 16.4.2024. u 16:30 sa stručnim predavanjima u sklopu diseminacije znanja stečenih na Erasmus+ projektima. Predavanja su održale odgojiteljica koje su sudjelovale u Erasmus+ projektu, a koja su svoje znanje i iskustva podijelile sa kolegicama i kolegama iz okolnih vrtića i škola. Odgojiteljice Doroteja k., Ivana K. i Stela M. održale su predavanja sa sljedećim temama:

”Igra – temelj svega”

”Kreiraj s Canvom”

”Odgoj za ekološku održivost”.

U četvrtak, 18.04.2024. godine u vrtiću se odvijao bogat edukativan program kojim su odgojiteljice i stručne suradnice predstavile rad dječjeg vrtića. Program je započeo predstavom dramske skupine dječjeg vrtića ”Maslačak” pod nazivom “Nezaboravna bubamara”. Nakon predstave uslijedila je izložba pod nazivom „Radost stvaranja” na kojoj su bili izloženi predmeti od gline koje su izradili polaznici odgojne skupine “Iskrice” i posebnog kraćeg programa Likovne igraonice kao i fotografije samih radova i procesa obrade gline.

Nakon izložbe održao se kviz za djecu pod nazivom ‘‘Eko-eko, zna li netko?’‘ koji su osmislile odgojiteljice članice Eko-skupine, te radionica pod nazivom ”Glina izvor umjetnost” (također u sklopu Erasmus+ projekta) na kojoj su svi zainteresirani mogli sudjelovati i okušati se u radu s glinom.

Od 17:00 sati svi zainteresirani su također mogli posjetiti prostorije stručnih suradnica pedagoginje i logopedinje te im postaviti bilo kakva pitanja vezana uz funkcioniranje rada vrtića ili općenito pitanja vezana uz djecu.

Hvala svima koji su se odazvali našem pozivu i posjetili naš vrtić. Vidimo se i sljedeće godine na Danu otvorenih vrata.