DISEMINACIJA U SKLOPU ERASMUS+ PROJEKTA

Objavljeno : 6. ruj 2023.

DISEMINACIJA U SKLOPU ERASMUS+ PROJEKTA

Dana 6.09.2023. godine, odgojiteljica Gordana Fundić predstavila je svoju temu Erasmus+ mobilnosti; Montessori, Reggio Emilia sistem obrazovanja i suvremeni pristupi predškolskom obrazovanju svojim kolegicama i stručnim suradnicima.

Odgojiteljice i stručne suradnice imale su priliku proširiti svoja znanja ali i naučiti ponešto novo o Montessori i Reggio Emilia sistemima obrazovanja. Prikazane su im razne igre i aktivnosti te su pogledale i kratak film o Reggio Emilia školama. Prikazane škole i vrtiće te njihov način rada kolegice mogu upotrijebiti i u vlastitom radu.

Nakon teorijskog dijela proveli smo radionicu na temu „Izgradi toranj, izgradi tim“ gdje su kolegice podijeljene u grupe pomoću špageta, selotejpa i špage gradile toranj. Zadatak je bio sagraditi što stabilniji i višlji toranj. Takav tip aktivnosti je tipičan za Reggio Emilia sistem obrazovanja, a aktivnosti ovoga tipa su važne za djecu kako bi se međusobno povezala i radila kao tim.

napisala: Gordana F.

 

Skip to content