Dječji vrtić “Maslačak” postaje EKO-vrtić

Objavljeno : 4. sij 2017.

Dječji vrtić “Maslačak” postaje EKO-vrtić

Dječji vrtić „Maslačak“ Đurđevac se krajem 12.mjeseca odlučio uključiti u Međunarodni program Eko-vrtića, te je trenutno u pripremi za stjecanje statusa Eko-vrtić. Uključivanje u program provodi se zajedno sa Udrugom Lijepa naša. Međunarodni Eko-vrtić je program osmišljen za provedbu smjernica odgoja i obrazovanja za okoliš na razini svih vrtića. Posebna pozornost posvećuje se pitanjima smanjivanja i zbrinjavanja otpada, racionalnog korištenja energije i vode i uređivanju okoliša vrtića. Stjecanje statusa provodi se u 7 koraka, od kojih je naš vrtić do sada već uspješno odradio 4 koraka. Vrtići koji uspješno provedu svih 7 koraka nagrađuju se Zelenom zastavom sa znakom Eko-vrtića, te dobivaju certifikat Zaklade za odgoj i obrazovanje za okoliš. U vrtiću je već osnovan i Eko-odbor koji se sastoji od 7 članova, te trenutno intenzivno radimo na Planu i programu rada, osnivamo dječje Eko-patrole i planiramo uređenje eko vrta na kojem će djeca uzgajati organsko povrće i začinsko bilje. Cilj programa i naš cilj je da provedbom programa prema unaprijed određenim smjernicama poboljšamo trenutno stanje s ekološkog aspekta, djeci od najranije dobi usadimo osjećaj za ekološki način života i naš vrtić u ovom okviru podignemo na višu razinu.

Skip to content