DV Maslačak Đurđevac službeno postao TOLERANTAN VRTIĆ

Objavljeno : 21. lip 2017.

DV Maslačak Đurđevac službeno postao TOLERANTAN VRTIĆ

S ponosom javljamo da je Dječji vrtić “Maslačak” Đurđevac službeno postao “”Tolerantan vrtić”.                       Nakon uspješno provedenog projekta “Say hello to the world” dodijeljen je certifikat i zastava “Tolerantan vrtić” u koji se vrtić uključio početkom listopada 2016. godine u skupini “Patkice” pod vodstvom odgojiteljica-mentorica Katarine Ružman i Renate Kovačić te ravnateljice Martine Repić.

Projekt „Say hello to the world“ je međunarodni projekt unutar kojeg se djeca u vrtićima međusobno povezuju preko Skype – video mreže. Cilj projekta je povezivanje vrtića i djece iz dvije države. Vrtićka skupina Patkice tako se u sklopu ovog projekta povezala s vrtićarcima iz skupine Sončki iz vrtića u mjestu Kamnik u Sloveniji. Djeca su upoznala različite kulture, običaje, zanimljivosti i način života kroz razne zanimljive aktivnosti unutar pet tema: „To sam ja“, „Ja i moja obitelj“, „Ja i moj vrtić“, „Ja i moje mjesto“ i „Ja i moja država“. Temeljna ideja je motivacija djece da budu tolerantnija bez predrasuda i stereotipa, te da uvažavaju i poštuju drugačije od sebe i drugačije od njihovog što je ovim projektom postignuto u Dječjem vrtiću “Maslačak” Đurđevac.

 

 

Skip to content