EDUKATIVNA RADIONICA NAMIJENJENA RODITELJIMA: “IGRA-TEMELJ SVEGA”

Objavljeno : 11. lis 2023.

EDUKATIVNA RADIONICA NAMIJENJENA RODITELJIMA: “IGRA-TEMELJ SVEGA”

U sklopu Erasmus+ dana, u prostorima našeg vrtića odgojiteljica Ivana Koščak održala je edukativnu radionicu namijenjenu roditeljima djece mlađih odgojnih skupina. Prezentacija i radionica pod nazivom “Igra-temelj svega” održana je u svrhu prenošenja stečenog znanja za vrijeme Erasmus+ edukacije pod nazivom “Game-Based Learning and Gamification in the Classroom”  na kojoj su ljetos u Ateni sudjelovale odgojiteljica Ivana Koščak i ravnateljica Marija Čupen Tomica.

Kako je provedena edukacija primjerena pedagoškim stručnjacima, predavanje i radionicu pojednostavili smo do najveće moguće razine kako bi roditeljima bila što razumljivija.

Prezentacija i radionica provedena s roditeljima sastojala se od sljedećih tema:

• uvodne igre-dodavanje imaginarnim lopticama
  • mišljenja roditelja- “Što bi Vi željeli vidjeti da se događa kod djeteta tijekom igre?”
  • Što je igra?
  • Vrste igara
  • Odrasli i igra
  • Igra i razvoj djeteta
  • Igra i učenje
  • “Gamifikacija” i modifikacija
  • Osnovni dijelovi igre
  • Dizajn igre
  • Zadatka-potrebno je dizajnirati igru od ponuđenih komponenata

Provedena prezentacija i radionica s roditeljima rezultirala je uspješnim ishodom, roditeljima je kroz zabavu i igru preneseno znanje i važnost igre te su kroz zadani zadatak pokazali usvojeno znanje i izvrsnu kreativnost i maštu. Prezentacija i radionica namijenjene su za roditelje, odgojitelje, ostale pedagoške stručnjake te učitelje osnovnoškolske i srednjoškolske djece.