GRADSKI MASKENBAL 2020.

Objavljeno : 10. ožu 2020.

GRADSKI MASKENBAL 2020.

I ove je godine mnoštvo zaigranih i veselih maškara ispunilo Trg svetog Jurja. Vrtićarci, učenici Osnovne škole Đurđevac, a i mnogi drugi činili su povorku maškara koja se od osnovne škole prošetala do trga.

U povorci je sudjelovalo oko 700-tinjak djece, a nakon šetnje gradskim trgom i nastupa žiri je imao zadatak ocijeniti najljepše i najoriginalnije kostimirane skupine i pojedince. Tako su trgom zavladali pantomimičari, kišni oblaci, morske sirene, podravski svatovi, dinosauri, visibabe, pauci, planeti, mužikaši, glazbeni instrumenti, zlikovci, hreoji, Miki i Mini Mausi, dalmatineri i brojni drugi.

Glavni đurđevečki sudac Mrvica ove je godine za sve zlo umjesto Princa Fašnika okrivio Mobitela, koji je za svoje grijehe platio javnim spaljivanjem na trgu.

Tako su za najljepšu i najoriginalniju kostimiranu predškolsku skupinu proglašene maske vrtićke grupe Zvončići sa temom- Mužikaši, drugo mjesto osvojili su vrtićarci iz Ježića koji su prikazali Podravske svatove.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content