HAK u vrtiću

Objavljeno : 21. ruj 2015.

HAK u vrtiću

U sklopu zajedničke akcije HAK-a i policije “Sigurnost djece u prometu” službenici HAK-a u srijedu 16. rujna posjetili su vrtić. U aktivnosti su bila uključena djeca starijih odgojnih skupina s ciljem da što bolje usvoje pravila ponašanja u prometu radi njihove sigurnosti. Službenici HAK-a su doprijemili električni auto, autiće koji se napuhivaju, tepih zebru i semafor.

Sve to zaokupilo je djeci pažnju te pobudilo interes i želju da aktivno sudjeluju u aktivnostima kroz koje su ih vodili službenici HAK-a Dražen i Asja, te lutak Haki. Aktivnosti su se sastojale od prelaženja ceste kad je na semaforu zeleno svjetlo i zaustavljanja kad je crveno, pravilnog prelaženja zebre, prelaženja ceste između parkiranih automobila i vezanja pojasa prije vožnje automobilom.

U aktivnostima su sudjelovala sva djeca po nekoliko puta i svi su bili vrlo aktivni u komunikaciji sa stričekom Draženom koji ih je na kraju pohvalio, pregledao s njima slikovnicu te im iste podijelio.

Skip to content